Tatran Prešov - CBM Valladolild 29:33 v prvom osemfinále PVP

09.02.2008 Celý región

Prešov 9. februára (TASR) - Hádzanári Tatrana Prešov prehrali v prvom osemfinálovom zápase PVP na domácej palubovke so španielskym tímom Club Ballonmano Valladolid 29:33. Odveta je na programe o týždeň 16. februára na ...
Prvý zápas osemfinále PVP v hádzanej mužov:
Tatran Prešov - Club Ballonmano Valladolid 29:33 (10:17)
Zostava a góly Tatrana: Bakša, Meluš - Marušák, T. Mažár 2, Huňady, Mich. Urban 1, Pekár 6, Fuňak 3, Radčenko 4, Tumidalský 6, Mikéci, Kozlov 2, S. Mažár 5/4, Dudáš
Zostava a góly Valladolidu: Sierra, Lorger - Prieto 1, Fernandez 1, Antonio, Lopez 9, Martinez 2/1, Milosalevič 5/1, Ávila 3, Puig, Perales 4, Muratovič 7, Entrerrios 1, Bilbja
Rozhodcovia: Ivan Kostov a Milen Kostov (Bul. )
sedemmetrové hody: 6/4 - 6/2
vylúčení: 6:3
1560 divákov.

Prešovčania môžu ľutovať zbabranú druhú polovicu prvého polčasu a rovnako aj poslednú päťminútovku. Inak zanechali v kvalitnom zápase dobrý dojem. V prvej štvrťhodine sa dalo na hru Tatrana skutočne pozerať. Po desiatich minútach viedol slovenský majster 5:3, v 15. min ešte 6:5. No potom to začalo v jeho súkolí škrípať. Nepomohol ani celý rad vynikajúcich zákrokov veterána v domácej bránke Bakšu a ani chytené sedmičky Meluša. Šarišania robili chyby v útoku a zahadzovali vyložené šance na rozdiel od súpera, ktorého hráči potrebovali v útoku na úspešné zakončenie len zopár prihrávok. Na neudržanie boli najmä vysoké spojky Muratovič a Lopez. Na začiatku druhého polčasu mali Slováci výbornú desaťminútovku. Vďaka úspešným sedmičkám S. Mažára, spresnenej hre a väčšiemu dôrazu v obrane bolo v 40. min už 19:21. Po vôbec prvých góloch z rúk krídelníkov Kozlova a Fuňaka bolo v 45. min vyrovnané 21:21. Favorit z Pyrenejského polostrova potom opäť unikol domácim o tri góly (22:25). Šarišania sa ale nevzdávali, avšak vyrovnať skóre sa im už v zostávajúcom priebehu nepodarilo ani raz, súper mal stále minimálny náskok (24:25, 25:26, 26:27 a 27:28). V 55. min prehrával Prešov 28:29 a potom prišla štvorgólová šnúra Valladolidu, ktorá definitívne rozhodla o jeho víťazstve. Na ňom nič nezmenila už ani gólová bodka Pekára v posledných sekundách.
Martin Lipták, tréner Tatrana Prešov: "Všetci videli, že to bol zápas dvoch rozdielnych polčasov. My sme hrali do 15. minúty výborne v obrane i v útoku. No potom sme urobili päť technických chýb po sebe v útoku a chlapcov to poriadne rozhádzalo. Polčasový náskok súpera bol výrazný. V druhom polčase sme zariskovali a klobúk dolu za to, čo naši hráči predviedli. No je mi ľúto, že sme nedosiahli viac, lebo v tomto zápase sme na to mali. "
Juan Carlos Pastor, tréner CBM Valladolid: "Zápas sme chceli rozhodnúť čo najskôr už do prestávky. V prvom polčase sa nám podarilo dať niekoľko zlepených gólov a aj vďaka nim sme si vypracovali bezpečný náskok. No v druhom dejstve sa nám domáci úplne vyrovnali. Nútili nás k chybám a z protiútokov dávali góly. Nakoniec sme rozhodli až v samom závere. Víťazstvo proti slovenskému majstrovi si ja osobne veľmi cením. "